تبلیغات شما اینجا
بستن تبلیغات [X]
كود کاکتوس ها

تنظیم یك برنامه كودی دقیق در پرورش گیاهان گلدانی اهمیت خاص دارد. pH خاك در این مورد نقش اساسی را بازی می كند. pH خاك در حدود 5/4-5/5 بسیار اسیدی است و فقط آزالیا ممكن است در چنین خاكی به خوبی رشد و نمو كند.

انتخاب گل مناسب برای نگهداری در آپارتمان بسیار مهم است در این مقاله به شناخت كود کاکتوس ها خواهیم پرداخت که از کاکتوسها می توان به عنوان گیفت تبلیغاتی استفاده نمود.

كود کاکتوس ها

در نوع كودی كه به كاكتوس داده می شود باید دقت كرد، چرا كه كاكتوس احتیاج زیادی به كود نیتروژن ندارد. اگر كود نیتروژنه به گیاه داده شود، به دلیل افزایش رویشی گیاه و تغییر نسبت كربن به ازت در گیاه، تبدیل فاز رویشی به زایشی به تأخیر نمی افتد در نتیجه گلدهی نیز در گیاه به تأخیر افتاده و یا اصلا صورت نمی گیرد.

همچنین ممكن است گیاه از نظر شكل ظاهری حالت غیر طبیعی پیدا كند. بهترین فرمول كودی، مخلوط p-k همراه با سایر میكروالمنت های دیگر است. البته یك تا دو بار در طول دوره رشد می توان از كود نیتروژنه استفاده كرد كه با غلظت یك در هزار به همراه آبیاری داده می شود.

همچنین باید از كودهایی سود جست كه میزان ازت در نسبت ازت، فسفر و پتاسیم (N.P.K) پایین تر باشد و میزان پتاسیم آن بالاتر.

جهت مشاهده مطالب بیشتر در مورد کاکتوسها برروی شناخت گلدان ها کلیک کنید.

البته بهتر است كودهای مایع و یا از كودهای محلول كامل، استفاده كرد و كودهای حیوانی را زمانی بكار برد كه كشت بصورت زمینی و بیرون از گلدان انجام می گیرد. همچنین این نكته قابل اهمیت است كه مقدار پتاس و فسفر بستگی به مقدار آهك دارد و باید ترازو تعادل آن را حفظ نمود.

تحریریه زرین گیفت



:: برچسب ها : گلدان های تبلیغاتی ,
ن : علی محمدی
ت : چهارشنبه 21 آبان 1399
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)